Gå till innehåll

Kontakt

Centro kakel och klinker AB

Org. nr: 556061–8943

Huvudkontor 
Girovägen 3 
175 62 Järfälla

E-post: info@centro.se

Du som hantverkare kan, som vanligt, mejla din order på order@centro.se eller ringa oss på 08-442 90 55


Centros försäljningsorganisation är uppdelad i geografisk områden:

  Regionchef
Norr 
Johnny Thelin
072-559 06 73
johnny.thelin@centro.se

Regionchef
Väst 
Hormoz Sharifpour
073-644 20 53
hormoz.sharifpour@centro.se



 
  Regionchef
Öst
Tomas Carvinge
070-497 50 29
tomas.carvinge@centro.se

Regionchef
Syd
Ola Fridh 
072-180 02 00 
ola.fridh@centro.se
   


Centros Key Account Managers:

  Projekt Bostad & Nyproduktion
Per Andersson 
070-754 54 48 
per.andersson@centro.se
Projekt Bostad & Nyproduktion
Fredrik Sjögren
070-852 60 90
fredrik.sjogren@centro.se
KAM Projekt
Michael Thunström
073-961 35 20
michael.thunstrom@centro.se
 


Centros utesäljare:

  Kontakt för plattsättare
Örnsköldsvik
Johnny Thelin
072-559 06 73 
johnny.thelin@centro.se
Kontakt för plattsättare
Stockholm
Dennis von Knorring
072-199 42 00
dennis.vonknorring@centro.se
Kontakt för plattsättare
Göteborg
Tai Ong
072-180 04 41
tai.ong@centro.se
Kontakt för plattsättare 
Malmö
Tommy Thyni
073-644 20 51
tommy.thyni@centro.se


Centros inköpsavdelning (Kontakt främst för befintliga leverantörer och speditörer):

  Therese Moberg
Kakel & klinker:
Italien
072-180 02 98
therese.moberg@centro.se
Mischa Pettersson
Undermaterial & Verktyg
Kakel & klinker: Övriga länder
072-180 02 57
mischa.pettersson@centro.se
 
 

Centros ledningsorganisation:

  VD 
Matts Rylander
072-180 02 10
matts.rylander@centro.se

Ekonomichef/Logistikchef
Håkan Waurén
072-180 02 30
hakan.wauren@centro.se

Försäljningschef
Paul Lang
072-180 02 20
paul.lang@centro.se

 
  tf Kategorichef – undermaterial,
verktyg och tillbehör 
Bengt-Olof Thörn
073-961 35 30
bengt-olof.thorn@centro.se
Kategorichef – kakel och klinker
Bengt-Olof Thörn
073-961 35 30
bengt-olof.thorn@centro.se