Gå till innehåll

Kontakt

Centro kakel och klinker AB

Org. nr: 556061–8943

Huvudkontor 
Girovägen 3 
175 62 Järfälla

E-post: info@centro.se

Du som hantverkare kan, som vanligt, mejla din order på order@centro.se eller ringa oss på 08-442 90 55


Centros försäljningsorganisation är uppdelad i geografisk områden:

  Regionchef
Norr 
Johnny Thelin
072-559 06 73
johnny.thelin@centro.se

Regionchef
Väst 
Hormoz Sharifpour
073-644 20 53
hormoz.sharifpour@centro.se



 
  Regionchef
Öst
Tomas Carvinge
070-497 50 29
tomas.carvinge@centro.se

Regionchef
Syd
Ola Fridh 
072-180 02 00 
ola.fridh@centro.se
   


Centros Key Account Managers:

  Projekt Bostad & Nyproduktion
Per Andersson 
070-754 54 48 
per.andersson@centro.se
Projekt Bostad & Nyproduktion
Fredrik Sjögren
070-852 60 90
fredrik.sjogren@centro.se
KAM Projekt
Michael Thunström
073-961 35 20
michael.thunstrom@centro.se
 


Centros utesäljare:

  Kontakt för plattsättare
Örnsköldsvik
Jörgen Thelin
073-074 35 24
jorgen.thelin@centro.se
Kontakt för plattsättare
Stockholm
Dennis von Knorring
072-199 42 00
dennis.vonknorring@centro.se
Kontakt för plattsättare
Stockholm
Nicole Schager
070-815 68 37
nicole.schager@centro.se
Kontakt för plattsättare
Göteborg
Tai Ong
072-180 04 41
tai.ong@centro.se
Kontakt för plattsättare 
Malmö
Tommy Thyni
073-644 20 51
tommy.thyni@centro.se


Centros inköpsavdelning (kontakt främst för befintliga leverantörer och speditörer):

 

Kakel & klinker: Italien, Turkiet samt container
Mischa Pettersson
072-180 02 57
mischa.pettersson@centro.se

Kakel & klinker: Italien, Spanien
och Tjeckien
Debora Pacchetti Harper
070-822 50 29
debora.pacchetti.harper@centro.se

Undermaterial & verktyg
Kakel & klinker: Övriga länder
Charlotte Carneholt-Stolt
072-180 02 98
charlotte.carneholt-stolt@centro.se

Produktspecialist: kakel & klinker 
Andreas Ahlgren
070-852 60 97
andreas.ahlgren@centro.se
 

Centros ledningsorganisation:

  VD 
Alexander Gülich
073-625 06 50 

CFO
Håkan Waurén
072-180 02 30
hakan.wauren@centro.se

Nationell försäljningschef
Paul Lang
072-180 02 20
paul.lang@centro.se

 
  Inköpschef
Bengt-Olof Thörn
073-961 35 30
bengt-olof.thorn@centro.se

   


Whistleblower-system:

Hjälp oss bekämpa korruption och företagsbrott. Varje rapportering av överträdelser är viktig – den hjälper till att förhindra ekonomiska förluster och skador på vårt rykte. Med din hjälp kan vi säkerställa vår integritet och pålitlighet och därmed också vår framgång.

Tryck på denna länk för att komma vidare!


Här hittar du kontaktuppgifter till våra butiker och vår arkitekt- & projektavdelning